Atrakcje

Latarnia Morska Stilo

Latarnia Morska Stilo

Latarnię Morską Stilo (Osetnik) można zwiedzać w okresie od 1 maja do 30 września. Obiekt został zbudowany na początku XX wieku. Ze szczytu latarni, z galerii widokowej rozpościera się niezapomniany widok, natomiast we wnętrzu latarni można zwiedzić wystawę obrazów i zapoznać się z informacjami dotyczącymi pracy latarni morskich.

Niebieski Szlak Turystyczny

Niebieski Szlak Turystyczny

Niebieski szlak turystyczny to trasa o długości 13 km. ciągnąca się od miejscowości Osetnik, poprzez wydmy lubiatowskie, Kopalino, bór bażynowy, liczne pomniki przyrody, aż do leśniczówki w Szklanej Hucie.

 

Windsurfing

Windsurfing

Jezioro Żarnowieckie oraz jezioro Sarbsk są wymarzonym miejscem do nauki wind i kitesurfingu. Optymalne warunki wiatrowe, nieduży ruch oraz płytka i słodka woda jeziorna sprzyjają uprawianiu tego coraz bardziej popularnego sportu wodnego.

Biała Wydma w Lubiatowie

Biała Wydma w Lubiatowie

W niedalekim Lubiatowie znajduje się ciekawa atrakcja przyrodnicza o nazwie biała wydma. Usypana przez wiatr wydma utworzona jest z piasku kwarcowego o jasnej barwie — stąd pochodzi jej nazwa. Tego typu wydmy porośnięte są dość ubogą roślinnością. Biała Wydma w Lubiatowie jest drugą co do wielkości wydmą w Polsce.

Wrak Statku West Star

Wrak Statku West Star

Przebywając na niedalekiej plaży w Ulini możemy natknąć się na prawdziwą gratkę dla nurków i lokalną ciekawostkę, jaką jest wrak niemieckiego statku "West Star", który w 1971 r. utknął na mieliźnie podczas sztormu. W odległość 200 m. od brzegu ponad taflę morza wystaje maszt, na którym siaduje nadmorskie ptactwo.

Stadniny koni

Stadniny koni

Ciekocino i najbliższe okolice słyną z licznych stadnin koni, w których istnieje możliwość skorzystania z oferty szkoleniowej, indywidualnej jazdy konnej, czy też wypraw w teren z instruktorem. Stadniny zajmują się również hodowlą koni sportowych, prowadzą pensjonaty dla koni.

Sea Park Sabrsk

Sea Park Sabrsk

Sea Park Sarbsk to park tematyczny związany z historią i kulturą Pomorza oraz z morzami i oceanami. Na terenie parku znajduje się fokarium, gdzie zobaczyć można foki szare oraz kotiki południowoamerykańskie; małpi gaj, trampoliny, oceanarium, muzeum marynistyczne, sklep z pamiątkami i wiele więcej. Więcej informacji na stronie Parku.

Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub to szlak prowadzący przez najpiękniejsze dwory i pałace powiatów puckiego i wejherowskiego. Obiekty na szlaku w większości są udostępnione dla turystów, pełnią funkcje hotelowe i restauracyjne, a odrestaurowane parki są dodatkowym atutem. W niektórych obiektach znajdują się izby pamięci, gdzie prezentowana jest historia dworu lub pałacu. Więcej informacji o szlaku znajduje się na stronie.

Rezerwat przyrody Choczewskie Cisy

Rezerwat przyrody Choczewskie Cisy

Choczewskie Cisy to leśny rezerwat przyrody umiejscowiony na ponad 9 hektarowym obszarze w okolicach Sasina. Na terenie rezerwatu obok podlegających ochronie cisów, rośnie wiele rzadkich roślin, takich jak storczyk plamisty, wrzosiec bagienny, woskownica europejska. Wstęp do rezerwatu jest zabroniony, istnieje jednak możliwość przejazdu bądź spaceru wzdłuż pobocza przebiegającej przy rezerwacie szosy. 

Grzybobranie

Grzybobranie

W lasach na terenie powiatu choczewskiego znaleźć można wiele gatunków grzybów. Sosnowe pachnące lasy zachęcają również do spacerów i aktywnego wypoczynku na licznych trasach rowerowych. W odległym o 8 km Borkowie Lęborskim istnieje możliwość skorzystania z oferty Wioski Runa Leśnego organizującej gry i zabawy w terenie (poszukiwanie znaków, ognisko), grzybobranie, wybór króla grzybobrania, część edukacyjną.

Restauracje

Restauracje

Znajdująca się w pobliskim Sasinie Restauracja Ewa Zaprasza to znane i cenione miejsce serwujące kuchnię polską i międzynarodową, gdzie czasem stołują się znane i lubiane osobistości jak np. Robert Makłowicz :)

Malownicze trasy rowerowe

Malownicze trasy rowerowe

Malownicze trasy rowerowe, w tym EuroVelo 10/13 (Trasa rowerowa R10), która rozpoczyna się w Świnoujściu, prowadzi wzdłuż Bałtyku przez Ustkę, Łebę, Puck, Trójmiasto do Elbląga. 

Przejdź do góry strony